четвер, 22 жовтня 2020 р.

 Індивідуальний дистанційний  план роботи під час канікулярного періоду 

з 19 жовтня по 30 жовтня 2020р.

      19.10.2020р. Прийняття та опрацювання актів проведення корекційно- розвиткових занять.

                           Ознайомлення з наказами та листами МОН.

                           Робота над календарно-тематичним плануванням.

20.10.2020р.      Опрацювання  результатів психодіагностики  здобувачів освіти  8 класу .

                           Робота над індивідуальними картками  здобувачів освіти 8 класу.

                           Робота  з документацією практичного психолога.

21.10.2020р.      Робота знад блогом.

                          Опрацювання карток психодіагностики дітей з ООП.

                          Ознайомлення з новими науковими та методичними виданнями  по інклюзивній                              формі здобуття  освіти.

                          Перегляд вебінару на платформі "Всеосвіта" ,на тему :"Формування позитивного  

                           психологічного мікроклімату в шкільному колективі".

22.10.2020р.      Опрацювання  результатів психодіагностики  здобувачів освіти  9 класу .

                           Робота над індивідуальними картками  здобувачів освіти 9 класу.

                           Робота  з документацією практичного психолога.

                           Ознайомлення з листами МОН .

23.10.2020р.        Опрацювання  результатів психодіагностики  здобувачів освіти  10 класу .

                           Робота над індивідуальними картками  здобувачів освіти 10 класу.

                           Робота  з документацією практичного психолога з інклюзивної форми здобуття                                освіти. 

                          Перегляд вібінару на "Психолог в інклюзивному класі".

                         

середа, 21 жовтня 2020 р.

 Засідання команди психолого-педагогічного супроводу .
Відповідно до наказу МОН №609 від 18 червня 2018 року"Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти" в Олександрівській ЗШ I-III ступенів №1 відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.Мета засідання :ознайомлення з Висновками про комплексну  оцінку розвитку дитини ,та рекомендованими навчальними та корекційно-розвитковими програмами  .

пʼятниця, 8 травня 2020 р.

Методичні поради щодо організації освітнього процесу інклюзивної форми навчання під час карантину.


Методичні поради щодо організації 
освітнього процесу у закладах освіти
з інклюзивним навчанням під час карантину

З метою неперервності освітнього процесу в закладах освіти на період карантинних заходів, враховуючи відповідні особливі освітні потреби учнів інклюзивних класів/груп в умовах дистанційного навчання, рекомендуємо запроваджувати елементи дистанційної роботи шляхом застосування технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, соціальних мереж, засобів онлайн зв’язку, освітніх онлайн платформ, Інтернет-ресурсів.
Зазначаємо, що освітній процес учнів з особливими освітніми потребами потрібно базувати на положеннях дидактики, психології, методики, підборі оригінальних завдань і видів діяльності, моделюванні творчої діяльності учнів з урахуванням створення умов для розвитку мовних, соціальних, громадянських, здоров’язбережувальних та інших компетентностей, визначених навчальними програмами.
Для реалізації завдань індивідуальної освітньої траєкторії осіб з особливими освітніми потребами та організації дистанційного навчання у період введеного карантину пропонуємо вчителям/вихователям та асистентам вчителів/вихователів інклюзивних класів/груп проаналізувати індивідуальну програму розвитку дитини, календарно-тематичне планування, визначити теми для вивчення у дистанційному режимі, розробити тематичні завдання в системі онлайн в межах встановленого навантаження. Організовуючи дистанційне навчання для осіб з особливими освітніми потребами, варто пам’ятати, що форма, обсяг, структура, зміст завдань вчителі/вихователі пропонують на власний розсуд використовуючи різноманітні методи і прийоми навчання.
З метою виконання індивідуальної програми розвитку і відповідно до потенційних можливостей та з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дитини рекомендуємо використовувати: відеозаписи уроків, занять,  різні освітні веб-ресурси та онлайн-платформи, віртуальні класні кімнати, мультимедійні матеріали, навчальні відеофільми, мультфільми, інтерактивні корекційно-розвиваючі вправи, «віртуальні дошки» та ін.
Варто зазначити, що діяльність дитини з особливими освітніми потребами оцінюється не лише з позиції набутих знань, а насамперед – з позиції прогресивного розвитку. Наголошуємо, що для успішної реалізації дистанційного навчання надзвичайно важливим є: залучення батьків до освітнього процесу, консультування їх щодо особливостей виконання запропонованих завдань, повторення та актуалізація раніше вивченого матеріалу, урахування індивідуальної працездатності дитини відповідно до стану її здоров’я, моніторинг динаміки втомлюваності, дотримання охоронного режиму, позитивні емоції педагогів та батьків.
Рекомендовані Інтернет-джерела для організації освітнього процесу:


пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Медичні консультації під час карантину.

Цілодобова" гаряча" лінія  щодо запобігання поширенню коронавірусу. Медичні консультації та  довідки можна отримати цілодобово за номером :097-373-50-32
"Гаряча"лінія Департаменту охорони здоров*я  Кіровоградської ОДА
(0522)24-13-14(з 9:00 - до 18:00)

понеділок, 16 березня 2020 р.

Як не піддаватися паніці через пандемію інфекційних захворювань ?


         Як не піддаватися паніці через пандемію інфекційних захворювань ?

З 12 березня, в Україні оголосили загальнонаціональний карантин, який, за попередніми даними, триватиме до 3 квітня. Закрито всі навчальні заклади, люди скуповують маски і антисептики для рук, в інтернеті з'являється різна інформація що супроводжується  симптомами тривоги та панічної атаки.Це абсолютно нормальні людські емоції, які є відгуком на зовнішній або внутрішній подразник.

Тривога.
  • Фізичні прояви: прискорене, нерівномірне або сильне серцебиття; запаморочення, головний біль, біль у грудях, втрата апетиту.
  • Психічні прояви: нервове напруження, неможливість розслабитися, турбота про власне минуле або майбутнє; поява відчуття, ніби ви готові розплакатися; безсоння.
  • Зміни в поведінці: неможливість насолодитися своїм вільним часом, виникнення складнощів з доглядом за собою, проблеми з концентрацією на роботі, труднощі з підтриманням адекватних  відносин або  страх  нових знайомств.
  • Панічна атака.
  • Поява раптового і дуже сильного почуття тривоги або страху;
  • Відчуття втрати контролю над собою;
  • Сильне потовиділення, тремтіння в тілі;
  • Брак повітря або прискорене дихання;
  • Нудота.

    Британські медики відзначають, що панічна атака зазвичай триває від 5 до 30 хвилин - під час неї ви можете бути дуже налякані, однак вона не є небезпечною для вашого здоров'я.

Як захиститися від коронавірусної інфекції COVID-19

Как уберечь себя от паники








Про коронавірус.

Гаряча лінія працює у тестовому режимі0 800 505 201

четвер, 23 січня 2020 р.

Профілактика наркотичної залежності.

                      Я обираю життя без наркотиків.

Проблема наркотиків сучасної  молоді гостра.Вживання неповнолітніми ,юнаками та дівчатими наркотичних речовин-це неприйнятне соціальне явище.
З ціллю попередження вживання наркотичних речовин   серед здобувачів освіти  10 класу, відбувся  круглий стіл на тему :"Я обираю життя без наркотиків".
В ході бесіди діти обговорювали  різні  ситуації   та  проблеми сучасних дітей ,які спонукають молодь до вживання наркотичних речовин . 

середа, 22 січня 2020 р.

Права дитини

                                        Права дитини.

Згідно плану роботи Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 ,проходив тиждень правового виховання.
 З метою формування необхідних знань та навичок правослухняної моделі поведінки здобувачів освіти в соціумі. Соціально-психологічною службою школи проводилися такі заходи: тренінгове заняття «Права людини та дитини» 6-8 класів та презентація «Пазл прав».

вівторок, 21 січня 2020 р.

День захисту людей з" Особливими потребами"

День захисту людей з "Особливими потребами".

Серед здобувачів освіти 3-Б та  10 класів, проводилося профілактично-ознайомлювальне тренінгове заняття "Долонька  тепла"?
Ставлення до людей з "особливими потребами"?


Тепло,любов,повага,захоплення - про  "людей з ОП" 

понеділок, 20 січня 2020 р.

Профілактика булінгу серед добувачів освіти.


                 Профілактика булінгу серед здобувачів освіти.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 10 вересня 2019 року « Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня протидії булінгу » з 16 по 20 вересня 2019 року , із здобувачами освіти Олександрівської ЗШ №1 психолого-педагогічною службою проводилася акція «Стоп булінг». Учасниками стали учні 3-Б, 6-А, 7 та 8 класів. В рамках акції з дітьми проводилися бесіди та тренінгові заняття «Спілкування між однолітками», метою було ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу.. Здобувачі освіти мали можливість переглянути відеопрезентації  по відповідній тематиці. Під час заняття діти розбирали і аналізували основні ситуації відмінностей «конфлікт»  і «булінг» , про відповідальность та шляхи вирішення протидії шкільному насиллю. 


                 

"Посміхнись життю! Ти йому подобаєшся"


                                  "Посміхнись життю!Ти йому подобаєшся".

Серед здобувачів освіти 8 класу. проводився міні-тренінг з висвітленням питань про цінність життя, та  протидії негативних явищ в учнівському середовищі. Метою тренінгового заняття було формування стосунків на засадах толерантного ставлення в міжособистісних стосунках, для зменшення напруги  серед учнівської  молоді, та поваги до оточуючих.




Тиждень безпеки життєдіяльності.





                              Безпека руху на дорозі!

Поліцейськими Олександрівського району проведено заходи у рамках комплексу заходів»Пішохід».
Сьогодні ,працівниками групи реагування патрульної поліції Олександрівського відділення поліції та інспектором ювенальної превенції з метою профілактики аварійності та зниження тяжкості її наслідків ,дотримання дітьми  правил  переходу  проїзжих частин серед здобувачів освіти 1-х та 5 -го класів Олександрівської ЗШ№1 проведено профілактичну бесіду»Безпека руху на дорозі!»

       




Дітям розповіли про права та обов’язки пішоходів,правила переходу проїжджих частин.Поліцейськими було надано відповіді на численні  запитання дітей.





Використання інтерактивної  підлоги для ознайомлення з правилами дорожнього руху.

  Тренінгове заняття з педагогічним колективом «Стресостійкість та психологічна рівновага педагогів під час воєнного стану задля збереженнпс...